Zaszczep w sobie i w dziecku miłość do natury.

Czołem Leśni Ludzie!

Dziś będzie o “zaszczepianiu w dzieciach miłości do natury”, bowiem nie ma nic piękniejszego, jak dzielenie się leśną pasją zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi, ale to właśnie w dzieciach możemy zaszczepić już od najmłodszych lat miłość do natury, co owocuje, bo: “Jeśli pomożesz dzieciom pokochać naturę, będą się o nią troszczyły, bo każdy dba o to, co kocha” – Mulle.

Jak możemy zacząć?

Najważniejszym, wg mnie punktem, jest LAS. Ale nie las w mowie, w książkach, a w praktyce, bo? Bo nie ma lepszego miejsca na praktyczne odkrywanie leśnych tajników od samego pójścia w las! Nie bez przyczyny dość często podkreślamy na naszych zajęciach, że “nauka poszła w las”. Prowadzimy “Zielone zajęcia dla dzieci i młodzieży”, o których szczegóły znajdziecie pod linkiem: http://zieloneprzygody.pl/zielone_zajecia/ podczas których robimy wszystko, by zaszczepić miłość do natury. Na zajęciach poznajemy las od podszewki ucząc się o roślinach, drzewach, owadach itd. Dodatkowo też rozszerzamy leśną edukację o bushcraft i survival, gdyż to wszystko idzie ze sobą w parze – trzeba tylko odpowiednio dobrać tematyki, z czym nie mamy problemu, ponieważ nie zajmujemy się tym od dziś (doświadczenie nas tego nauczyło). No ale nie samą teorią człowiek żyje i atutem u nas jest to, że teorię przekształcamy bezpośrednio na praktykę, czym np. jest leśna kuchnia, czyli np. wykorzystanie darów lasu, o których się uczyliśmy, w kuchni i nie tylko. Jeśli chcecie oderwać swoje pociechy od komputerów, telefonów, telewizora, to koniecznie zapiszcie swoje dzieci na nasze zajęcia. Forma zajęć to nauka przez zabawę, co dzieci uwielbiają najbardziej!

Jak możemy Ciebie przekonać?

Nie rzucamy słów na wiatr i o naszej dość bogatej wiedzy możecie przekonać się osobiście. Wystarczy, że zapiszecie się na warsztaty dla dorosłych, które również wdrożyliśmy i zaczęliśmy je już organizować oraz prowadzić, by przekonać się o tym, z jaką pasją podchodzimy do odkrywania leśnych tajników. Termin Ci nie odpowiada? Zbierz ekipę, ustal z nami termin i działamy! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, bo dla chcącego nic trudnego. O warsztatach, szkoleniach dla dorosłych piszemy tutaj: http://zieloneprzygody.pl/cennik_szkolen/

Dlaczego warto?

Odpowiedź jest banalnie prosta: nie ma nic piękniejszego, jak zakochać się naturze! A z nami staje się to nieco łatwiejsze. Wchodząc do lasu nie będziecie widzieć tylko lasu, ale jego tajemnicze piękno skryte w niedocenianych często tajnikach.

Zachęcam do odwiedzin na Facebooku:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *