Zajęcia w lesie z Publicznym Przedszkolem Nr 2 “Tęczowa Kraina” – Gmina Choszczno.

Czołem Leśni Ludzie.

Rok szkolny = częste zajęcia ze szkołami i przedszkolami. I tak też było dzisiaj. W Obozowisku Chełpa, przy Nadleśnictwie Choszczno, poprowadziliśmy dziś zajęcia dla Publicznego Przedszkola Nr 2 “Tęczowa Kraina” – Gmina Choszczno.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania dwóch grup oraz leśnym spacerem, który poprowadził Instr. Robert Kolasa.

Po powrocie ze spaceru, dzieci zabrały się do budowy szałasów oraz zabaw, jak np.: pociąg ciekawych miejsc, bocianie gniazdo.
 

Po małej aktywności, zasiedliśmy do wspólnego ogniska, a po posiłku niespodziewanie odwiedzili nas Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Choszczno. Panowie zgodzili się przeprowadzić krótką pogadankę odnoszącą się do ich pracy i do bezpieczeństwa w lesie.

Po ognisku i odjeździe Panów ze Straży Leśnej, nasi Uczestnicy otrzymali od nas kolorowankę w postaci ptaka, którego musieli pokolorować wg własnej wizji. Następnie zjedliśmy ziemniaki z ogniska i zakończyliśmy zajęcia. Dzieci na pamiątkę otrzymały od nas po dwie kolorowanki na osobę, na których są: gęś gęgawa oraz drzewo dąb, osobno liść i owoc. Uczestnicy zostali też oklejeni firmowymi naklejkami, które podarowała nam firma GRAFIT – agencja reklamy Maksym Baczyński.

Po zajęciach, razem z Instr. Robertem Kolasą, dokładnie zagasiliśmy ognisko i posprzątaliśmy po sobie, opuszczając obozowisko czyste i bezpieczne.

Dziękujemy za zaufanie i uczestnictwo w zajęciach! mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni i że to pierwsze, ale nie ostatnie zajęcia z nami 🙂 Do miłego zobaczenia!

Więcej zdjęć, w lepszej rozdzielczości w Galerii i na naszym Facebooku.

Zachęcamy do odwiedzin na Facebooku:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/
a także na nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q?view_as=subscriber

Z LEŚNYMI POZDROWIENIAMI
INSTRUKTORZY
Daniel Pawłowski & Robert Kolasa
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *