Zajęcia w lesie z Publicznym Przedszkolem Nr 2 “Tęczowa Kraina” – Gmina Choszczno (kolejne dwie grupy).

Czołem Leśni Ludzie!

W dniu dzisiejszym, tj. 05.11.2019 r., odbyły się zajęcia z kolejnymi dwiema grupami z Publicznego Przedszkola Nr 2 “Tęczowa Kraina” w Choszcznie. Zajęcia odbyły się tradycyjnie w Obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno. Przelotne deszcze troszkę nas postraszyły, ale nie poddaliśmy się!

Po krótkim przywitaniu, dzieci, wraz z Instr. Robertem Kolasą, wybrały się na edukacyjny spacer, podczas którego poznały gatunki ptaków, zwierząt. Do obozowiska uczestnicy wrócili rozśpiewani, a tam czekało już na nich ognisko i kiełbaski, które sami upiekli.

Po posiłku zostały utworzone dwie grupy, które robiły szałas i bawiły się w bocianie gniazdo oraz inne zabawy terenowe. Dzięki budowie szałasu, teren obozowiska został oczyszczony z zalegających gałęzi.

 

Pod koniec zajęć, każda grupa otrzymała słodki poczęstunek w postaci ciasteczek. Zasiedliśmy przy ognisku i podsumowaliśmy omówione tematy zajęć. Dzieci są zadowolone i chcą wracać, a to jest najważniejsze!

PS.: wraz z Instr. Robertem, zaczęliśmy pisać FELIETONY PRZYRODNICZE. Pierwszy jest o dokarmianiu ptaków odpowiedzialnie i o zaszczepianiu w dzieciach miłości do natury. Są w nim bardzo ciekawe informacje i można go pobrać sobie na telefon, czy komputer. Gorąco zapraszamy do lektury! Link do pobrania: http://zieloneprzygody.pl/felietony/

Więcej zdjęć, w lepszej rozdzielczości w Galerii i na naszym Facebooku.

Zachęcamy do odwiedzin na Facebooku:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/
a także na nasz kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q?view_as=subscriber

Z LEŚNYMI POZDROWIENIAMI
INSTRUKTORZY
Daniel Pawłowski & Robert Kolasa
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *