“Ocalmy Planetę. Szacunek do przyrody od dziecka” – współpraca przy projekcie.

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że moja firma

Zielone Przygody
Daniel Pawłowski

dołączył do współpracy ze

Stowarzyszeniem
Klub Kobieta 2000

przy projekcie pt.:

“Ocalmy Planetę. Szacunek do przyrody od dziecka”.

Kilka słów wprowadzenia do projektu, które pozwolę sobie skopiować z opublikowanego artykuły przez Klub Kobieta 2000 na Facebok’u:

“W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji coraz większego znaczenia nabierają pojęcia: ekologia, edukacja ekologiczna, ochrona środowiska.
Człowiek już od zarania dziejów, korzystając z naturalnych bogactw ziemi, wyrządził jej wiele krzywd, które stanowią poważne zagrożenie równowagi biologicznej. Zanieczyszczone powietrze, woda, gleba, obumierające drzewa, ginące zwierzęta – „wołają o pomoc”. Ochrona środowiska przyrodniczego jest koniecznością. Problem ten dotyczy wszystkich mieszkańców naszej ziemi.
Edukacja ekologiczna dzieci, już od najmłodszych lat ich życia jest podstawą i warunkiem do racjonalnego postępowania w duchu szacunku do przyrody i jej ochrony tu i teraz , i w przyszłości. Mogą oni stać się pełnowartościowymi partnerami dorosłych. Są bowiem bacznymi obserwatorami tego wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Edukacja z zakresu ochrony i kształtowania środowiska człowieka powinna więc stanowić składową część działalności opiekuńczo –rozwojowo – wychowawczo – dydaktycznej nauczyciela i rodziców. Ważne jest również to, aby poprzez konkretne działanie w środowisku i dla środowiska, dzięki swojej bezpośredniości, zadawaniu dorosłym „kłopotliwych ekologicznych pytań”, wytykaniu sprawców zagrożeń, poznawaniu piękna swojego regionu – pobudzały do refleksji innych i zachęcały do działań na rzecz środowiska.”.

Myślę, że tutaj nie trzeba dodawać nic więcej.

Projekt możecie wesprzeć wpłacając darowizny, które zostaną przeznaczone m. in. na: zakup gier dydaktyczych, organizowanie wycieczek przyrodniczych czy zorganizowanie happeningu ekologicznego.

Do dokonywania wpłat przekieruje Państwa ten link: https://www.kobieta2000.pl/ocalmy-planete/ a o Klubie Kobieta 2000 możecie poczytać na stronie internetowej: https://www.kobieta2000.pl/ lub odwiedzić Facebook’a: https://www.facebook.com/kobieta2000/

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii zdjęć, na którą serdecznie Was zapraszam. 

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *