O nas

Instr. DANIEL PAWŁOWSKI
Z wykształcenia jestem leśnikiem (Technik Leśnik - kwalifikacja R.13 "Ochrona i zagospodarowywanie zasobów leśnych"), a także Instruktorem Survivalu. Pasjonuję się przyrodą oraz dziką, leśną kuchnią (wykorzystywanie darów lasu), roślinami. Uwielbiam dendrologię, w którą ciągle się zagłębiam.
 Lubię dzielić się pasją i wiedzą z innymi, stąd mój pomysł na założenie firmy "Zielone Przygody", by móc prowadzić zajęcia, warsztaty, projekty czy szkolenia. Na bieżąco staram się uczestniczyć w różnych szkoleniach i seminariach, by podnosić swoje kwalifikacje, a zdobytą wiedzę potwierdzają uzyskane certyfikaty i wprowadzanie jej podczas zajęć. Podczas warsztatów z dziedzin: bushcraft, survival i las, leśne tajniki dla naszych uczestników nie będą już takie trudne, bo wiedzę teoretyczną przekładam bezpośrednio na praktykę.

Instr. ROBERT KOLASA
Jestem z zamiłowania rysownikiem ptaków i zwierząt, z wykształcenia zoologiem o specjalizacji ornitologia. Od dziecka wiedziałem, że tego właśnie chcę. Ptaki to moja wielka pasja! Mogę godzinami je obserwować, fotografować rysować lub malować. Przeważnie dnia mi za mało na ptasie sprawy. Pomysł na zajęcia ornitologiczne jest dla mnie możliwością podzielania się moją wiedzą i doświadczeniem oraz chęcią zarażenia uczestników do obserwowania, a także poznania tych ciekawych stworzeń, jakimi są ptaki. Warsztaty poświęcone będą rozpoznawaniu pospolitych gatunków ptaków występujących w pobliżu człowieka oraz możliwych do zaobserwowania w okolicach Choszczna. Ich celem jest zaznajomienie uczestników z zasadami obserwacji i poprawnego rozpoznawania ptaków oraz przećwiczenie tych zasad na przykładach kilkunastu „powszechnie znanych" gatunków. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in.: czym różni się „popatrzenie na ptaka" od „obserwacji", co trzeba zrobić, by dać sobie radę z samodzielnym rozpoznaniem nieznanego gatunku ptaka, czym różnią się głosy najczęściej spotykanych u nas ptaków, jak można rozpoznać gatunek na podstawie wyglądu gniazda itp.

 

Wszystkich zainteresowanych, zarówno tych, którzy nigdy nie zadawali sobie pytania, jakiego koloru jest wrona, jak i tych, którzy wiedzą już coś niecoś o ptakach, a także ciekawych leśnego, dzikiego świata bushcraftu i survivalu, serdecznie zapraszamy!