O mojej leśnej pasji.

Czołem Leśni Ludzie!

Dziś troszkę o mojej pasji, leśnej pasji.

Już od dzieciństwa uwielbiałem leśne wędrówki, do których do końca nie wiem kto mnie nimi zaraził, bo wiele osób w naszej rodzinie mnie na nie zabierało, ale chyba najwięcej z nich przeżyłem i odkrywałem wędrując w samotności, w ciszy. 

Kiedy mogłem być w lesie sam, miałem większe możliwości na skupienie uwagi na tym, co mnie najbardziej w danym dniu interesowało. Czasami były to liście, podczas innego wypadu w knieję były to zwierzęta, innym razem owady. Natomiast z czasem udało mnie się podzielić to na pewne etapy i już w późniejszym czasie wychodziłem z założonym celem, np. obserwacja tylko saren czy też jeleni, innym razem skupiałem się na dębach, sosnach, brzozach. 

Kiedy już nauczyłem się tego „porządku”, skupienia zacząłem zabierać ze sobą zeszyt, długopis i wszystko dokładnie opisywać. Z czasem dopisywałem, coś zmieniałem i tak też powstawały m. in. moje artykuły o zwierzętach, które możecie poczytać w artykułach, które już wcześniej udostępniłem.

Mieć pasję jest czymś naprawdę niezwykle wspaniałym, bo – jak wspomniałem w którymś z poprzednich artykułów – odkrywamy samych siebie. 

Różne drogi doprowadziły do tego, że dziś mogę cieszyć się z mojej największej pasji, która nauczyła mnie niezwykłego szacunku do natury, a mowa o bushcrafcie i survivalu.

Więcej tajników rozwinę w następnych artykułach w niedługim czasie 😉 

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/
i do zagądania na mój kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q

Pozdrawiam
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *