Leśne spotkanie Zielonych Przygód z Ancymonkiem.

W dniu dzisiejszym, tj. 12 lipca 2018 r., miało miejsce leśne spotkanie z grupą przedszkolaków i uczestników półkolonii z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Ancymonek” w Choszcznie.

Pogoda nas nie rozpieszczała, ale to żadna przeszkoda dla małych, leśnych ludzi.

Mimo przelotnych deszczy udało nam się wykonać dzisiejszy plan prawie w całości. 

Podczas spotkania nie zabrakło kiełbasek i kociołka:

Dzieci z półkolonii wzięły udział w edukacyjnym spacerze przyrodniczym, podczas którego poznały drzewa, które mijaliśmy podczas spaceru. Nauczyły się rozpoznawać gatunki po wyglądzie drzewa, liściach, igłach. Przechodząc obok polany skorzystaliśmy z okazji i dzieci dowiedziały się trochę o roślinach na niej rosnących. Dzieci poznały również gatunki drzew i krzewów, które są bardzo dobrą bazą pokarmową m. in. dla ptaków.
Młodsze dzieci, które w tym czasie zostały z opiekunami w obozowisku, robiły korony na głowy z dodatkami liści i korzystały z hamaku, huśtawki.

 

 

 

Po powrocie ze spaceru przyrodniczego wzięliśmy się za budowę prowizorycznego szałasu z gałęzi, które dzieci znalazły w lesie. Zaangażowanie dzieci w budowę szałasu było bezcenne. Następnym razem, przy pomocy moich kolegów, postaramy się zbudować większy szałas. 

 

 

Na koniec naszej imprezy zjedliśmy zupkę z kociołka i niestety zabrakło czasu na spacer przyrodniczy dla młodszej grupy, ale to nadrobimy za dwa tygodnie podczas kolejnych zajęć. 

Więcej zdjęć znajdziecie w GALERII.

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *