Leśna przygoda z klasą 7 D ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.

Czołem Leśni Ludzie! 

Za nami kolejna dzika przygoda, którą spędziliśmy oczywiście w obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno.
Na wstępie ogromne podziewkowania dla Nadleśnictwa Choszczno za dostawienie nowych, dużych i solidnych pięciu ławek przy ognisku! Teraz miejsca jest dla każdego 🙂

Tym razem gościliśmy grupę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, klasę 7 D i przesympatycznych Nauczycieli: Panią Katarzynę Jarosz oraz Panią Ilonę Kozubską.

Leśna przygoda odbyła się w ramach Dnia Chłopaka – dziewczyny porwały chłopaków na dziką przygodę do lasu! 

Po przywitaniu naszych Gości był czas dla dziewczyn, które przygotowały z tej okazji różne i zarazem zabawne konkurencje dla chłopaków, m. in. opowiadanie kawałów, robienie makijaży. Po konkurencjach nastąpił poczęstunek słodkościami oraz wypiekami, a także rozdanie prezentów.

 

Po konkurencjach przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Choszczno.

Po przekąszeniu kiełbasek udaliśmy się na edukacyjny spacer, podczas którego nasi uczestnicy poznali rosnące w okolicy gatunki drzew, krzewów, jak również roślin jadalnych. Dość szeroko omówiliśmy zastosowanie darów lasu, owoców jadalnych, roślin jadalnych – np. ich wykorzystanie w kuchni. Dodatkowo odwiedziliśmy pobliskie bagna, rozlewiska, jeziora, przy których wspomnieliśmy sobie o ich przeznaczeniu, pożyteczności. 

 

Po powrocie do obozowiska przystąpiliśmy do różnych konkurencji, podczas których padało wiele nazw związanych tylko i wyłącznie z lasem (gatunki zwierząt występujących w okolicznych lasach, gatunki drzew, krzewów i roślin). W międzyczasie przygotowaliśmy zupkę gulaszową, po której bardzo szybko ślad zaginął, co mnie najbardziej ucieszyło, bo nic nie daje większej radości „kucharzowi” jak pusty garnek po obiedzie.

 

Wszystkie konkurencje zostały nagrodzone upominkami (długopisy, woreczki, smycze i wiele innych), które otrzymaliśmy od Pani Wioletty Kaszak ze Starostwa Powiatowego w Choszcznie, za co raz jeszcze bardzo dziękujemy.

Na zakończenie zajęć, nasi uczestnicy poznali w skrócie, w dużym skrócie podstawy bushcraftu i survivalu (naturalne rozpałki, rozpalanie ognia krzesiwem, batonowanie, robienie pierzastych patyków).

 

Podczas pożegnania i zakończenia dzisiejszych zajęć, rozdałem pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w zakładce: galeria zdjęć, na którą oczywiście zapraszam.

Możecie mnie znaleźć na kanale YouTube:
⇒ link: https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q
na którym znajdziecie ciekawe filmiki i relacje z naszych imprez.
Zachęcam do udostępniania, subskrybowania, łapek w górę jeśli się podobało i oczywiście komentowania. 

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *