Zielone Przygody z grupą z Rakowa i podziękowania.

Czołem leśni Ludzie w ten słoneczny poniedziałek!

Za nami kolejna impreza w Obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno, którą mogliśmy przeżyć z grupą z Rakowa i przybyłymi Gośćmi.

Z powodu awarii auta mieliśmy lekki „poślizg” i tym razem to grupa na nas czekała (siła rzeczy martwych), ale na szczęście niedługo. Po zameldowaniu się w obozowisku, krótkim wstępie, niezwłocznie udaliśmy się na leśny spacer edukacyjny, podczas którego nasi uczestnicy poznali kilka drzew i krzewów, rośliny, odwiedziliśmy rozlewiska i skosztowaliśmy jeżyn. 

 

Po powrocie ze spaceru zjedliśmy kiełbaski i grupa udała się na dokończenie budowy szałasu pod okiem Rogera, którego serdecznie pozdrawiam 🙂 Ja w tym czasie zabrałem się do gotowania zupki gulaszowej (mam nadzieję, że smakowała).

Dzieci zdążyły dokończyć szałas, ja kończyłem kociołek i w tym momencie dostaję telefon, że jadą do nas Goście. Gośćmi dzisiejszego spotkania byli: starościna, Pani Wioletta Kaszak, Państwo Irena i Wiesław z Ubezpieczeń i Doradztwa oraz Pani Teresa Pawłowska. Nasi Goście przywieźli ze sobą prezenty dla dzieci w postaci gadżetów, piórników, notesów i wiele innych ze Starostwa Powiatowego w Choszcznie. Pani Wioletta Kaszak wymyśliła konkurencję, przy której świetnie bawiły się wszystkie dzieci. Na koniec prace uczestników oceniła jury i jednogłośnie została podjęta decyzja, że nagrodzone zostają wszystkie dzieci. Po rozdaniu nagród przystąpiliśmy do konsumpcji zupki gulaszowej. 

  

 

Po pożegnaniu się z naszymi Gośćmi, przystąpiliśmy do dalszych konkurencji. Dzieci skakały przez skakankę i losowały nagrody. Konkurencja była następująca, np.: osoba, której udało się skoczyć 10 razy, musiała wymienić 10 nazw związanych tylko i wyłącznie z lasem. W międzyczasie odbyło się przeciąganie liny. 

Na sam koniec zostały wręczone wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i medale, które wykonał dla nas Maksym Baczyński z GRAFIT – agencja reklamy:

a ja otrzymałem piękne podziękowanie od dzieci i młodzieży z Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie, za które z całego serca dziękuję, bo było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem, a zarazem wzruszeniem, ponieważ wspaniale jest być docenionym:

Z całego serca pragnę podziękować wszystkim osobom i instytucjom za wsparcie poprzez obecność, ufundowanie nagród i pomoc w prowadzeniu „Leśnej Przygody”, a podziękowania należą się:
starościnie, Pani Wioletcie Kaszak za wsparcie i nagrody w postaci gadżetów ze Starostwa Powiatowego w Choszcznie (wymieniłem je wyżej);
Państwu Irenie i Wiesławowi z Ubezpieczeń i Doradztwa (najlepszych i najtańszych ubezpieczeń) za wsparcie i nagrody w postaci wielu gadżetów (długopisy, opaski odblaskowe, kredki, kostki i wiele innych) – siedziba firmy mieści się teraz na ul. Wolności 38, 73-200 Choszczno;
Nadleśnictwu Choszczno za ufundowanie nagród w postaci ołówków, długopisów, linijek, breloków i wielu innych oraz kiełbasek na ognisko (70 sztuk), a w szczególności Pani Dagmarze Haręźlak, Pani Ewelinie Ciepłuch-Mastelarz i Pani Sandrze Tragier za pomoc w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, pogadanki i obecność;
Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie i Pani Monice Garbiak za chęć przeprowadzenia zajęć m. in. z bezpieczeństwa nad wodą, za zaproszenie na wizytę w Komendzie i gadżety w postacie zeszytów, odblasków i bransoletek;
ekipie z „Kroniki włóczykija” w osobach Kamil Hołówka i Mateusz Zdanowicz (kamerzysta i fotograf) za chęć współpracy, przeprowadzenie zajęć i chęć pomocy (nasz współpraca to dopiero początek);
Maksymowi Baczyńskiemu z GRAFIT – agencji reklamowej za wykonanie pamiątkowych dyplomów i medali (z całego serca polecam)
i wszystkim zaangażowanym osobom, w szczególności mojej żonie Anecie, która zawsze mnie dopilnuje, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. 

Raz jeszcze wszystkim serdecznie dziękuję za te miło spędzone dni i mam nadzieję, że do miłego zobaczenia! 

Możecie nas również znaleźć na kanałach YouTube:
⇒ mój: https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q
⇒ „Kroniki włóczykija”: https://www.youtube.com/channel/UCUNlPry2u7TGNaBtmAnSPFA/featured 
na których znajdziecie ciekawe filmiki i relacje z naszych imprez.
Zachęcam do udostępniania, subskrybowania, łapek w górę jeśli się podobało i oczywiście komentowania. 

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości najdziecie w galerii.

Oczywiście zanim opuściliśmy nasze obozowisko, dokładnie po sobie posprzątaliśmy, pozostawiając je w takim stanie:

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *