Zielone Przygody z grupą z Krzęcina i Mielęcina.

Czołem Leśni Ludzie!

Minął piątek, a w piątek w obozowisku Chełpa wciąż trwała „Leśna Przygoda”, lecz tym razem z grupą z Klubów Kultury: Krzęcin i Mielęcin. 

Do naszych zajęć przyłączyła się Pani Sandra Tragier z nadleśnictwa Choszczno, która porwała naszą grupę na leśną wyprawę, podczas której dzieci poznały tajemnice lasu, gatunki drzew i szersze pojęcia związane z otaczającą nas florą i fauną. 

Atrakcji dostarczył nam również Kamil z ekipy „Kroniki włóczykija”, który przybliżył dzieciom pojęcia: bushcraft i survival. Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie wręczyła Kamilowi Hołówce podziękowanie oraz podziękowanie do przekazania dla naszego kamerzysty i fotografa Mateusza Zdanowicza. Co prawda czeka nas jeszcze „Leśna Przygoda” w poniedziałek, ale niestety z przyczyn zawodowych chłopaków z mojej ekipy z nami nie będzie. 

 

W międzyczasie gotowałem nad ogniskiem gulasz, który mam nadzieję, że smakował. Wzięcie miał także swojski smalec z ogórkami kiszonymi, którym zajadały się również dzieci. Nie zabrakło również kiełbasek.

Nasi uczestnicy „Leśnej Przygody” zakończyły również budowę szałasu (w końcu nam dopisała pogoda). Grupa wzięła udział również w różnych konkurencjach, jak np. przeciąganie liny, największa ilość podskoków ze „skakanką”. Osoba, która wykonała np. 23 podskoki, musiała wymienić 23 nazwy związane tylko i wyłącznie z lasem (nazwy zwierząt, gatunków drzew, grzybów). Każda z osób losowała nagrody od naszych sponsorów. Starsze dzieci musiały się nieco wysilić i zrobić dodatkowo pompki, naśladować odgłosy zwierząt (dzik, wilk). 

 

Pod koniec naszej piątkowej imprezy dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i medale, które wykonał dla nas Maksym Baczyński z GRAFIT – agencja reklamy:

Oczywiście po odjeździe grupy uprzątnęliśmy cały teren i worki ze śmieciami zabraliśmy ze sobą (na dowód tego poniższe zdjęcia):

Możecie nas również znaleźć na kanałach YouTube:
⇒ mój: https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q
⇒ „Kroniki włóczykija”: https://www.youtube.com/channel/UCUNlPry2u7TGNaBtmAnSPFA/featured 
na których znajdziecie ciekawe filmiki i relacje z naszych imprez.
Zachęcam do udostępniania, subskrybowania, łapek w górę jeśli się podobało i oczywiście komentowania. 

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości najdziecie w galerii.

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *