Zielone Przygody z grupą z Granowa i Kaszewa.

Czołem Leśni Ludzie!

Minął czwartek, a w czwartek to się działo w naszym obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno. Odwiedziła nas grupa z Klubów Kultury: Granowo i Kaszewo.

 

Nasi uczestnicy „Leśnej Przygody” miały zapewnione wiele atrakcji, które przygotowaliśmy z ekipą „Kroniki włóczykija” – Kamilem i Mateuszem. 

 

Kamil przedstawił grupie pojęcia: bushcraft, survival, trochę historii. Dzieci miały okazję zobaczyć w co „uzbrojony” jest Kamil wybierając się na leśną wędrówkę. Omówiliśmy, jaki sprzęt podczas wędrówek jest nam niezbędny i którego w lesie nie zastąpimy. Została również zaprezentowana wiatrówka, z której dzieci miały okazję oddać strzał pod okiem opiekunów.

Oprócz sprzętu było sporo o bezpieczeństwie w lesie, odpowiednim zachowaniu, troszkę o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Między pogadankami była chwila na wspólny posiłek – kiełbaski, grochówka wojskowa.

Dzieci brały udział w losowaniu nagród, których sponsorami byli: Nadleśnictwo Choszczno oraz Pani Irena Piątek z Najtańszych Ubezpieczeń, a także w konkurencjach, m. in. przeciąganie liny.

Pogoda nam w miarę dopisała i udaliśmy się na edukacyjny spacer po lesie, podczas którego uczestnicy plenerowej imprezy poznały różne gatunki drzew i krzewów, zwierząt. Trafiliśmy również na dojrzałe jeżyny, które wraz z dziećmi zjedliśmy ze smakiem. 

 

 

Po powrocie do obozowiska wzięliśmy się za pracę i dalej przyczyniliśmy się do kontynuowania budowy szałasu, którego szkielet wykonała grupa z pierwszego dnia. 

Na koniec rozdaliśmy dzieciom pamiątkowe medale i dyplomy, które wykonał dla nas Maksym Baczyński z GRAFIT – agencja reklamy:

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii.

Możecie nas również znaleźć na kanałach YouTube:
⇒ mój: https://www.youtube.com/channel/UCZSf9kpG7wyorcYH3gAWz4Q
⇒ „Kroniki włóczykija”: https://www.youtube.com/channel/UCUNlPry2u7TGNaBtmAnSPFA/featured
na których znajdziecie ciekawe filmiki i relacje z naszych imprez.
Zachęcam do udostępniania, subskrybowania, łapek w górę jeśli się podobało i oczywiście komentowania. 

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *