Zielone Przygody z grupą z Chłopowa.

Czołem Leśni Ludzie! 

We wtorek (17 lipca 2018 r.) rozpoczęliśmy Leśną Przygodę w obozowisku Chełpa (Nadleśnictwo Choszczno) w ramach akcji Gminnego Centrum Kultury w Krzęcinie „Lato na wsi”.

Leśną przygodę rozpoczęła w pierwszym dniu grupa z Klubu Kultury w Chłopowie. 

Do naszej przygody w tym dniu dołączyły instytucje: Nadleśnictwo Choszczno, Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie. 

Jako pierwsza zajęcia z dziećmi rozpoczęła Pani Ewelina Ciepłuch-Mastelarz z Nadleśnictwa Choszczno. Grupa z Panią Eweliną od razu udała się na edukacyjny, leśny spacer, podczas którego dzieci poznały bardzo ciekawe tajemnice lasu. Trzeba podkreślić, że dzieci posiadają bardzo bogatą wiedzę o lesie, co zauważyła Pani Ewelina. Po powrocie ze spaceru była pogadanka i dzieci poznały uwięzionego w bagażniku „gościa”, a był nim bielik. Dzieci mogły go dotknąć, obejrzeć z bliska. O tym drapieżniku dowiedzieliśmy się bardzo dużo, np. ile jest już w Polsce par, w których rejonach występuje ich najwięcej.
Tutaj muszę jeszcze nadmienić, że Pani Ewelina obdarowała nas wieloma gadżetami z Nadleśnictwa Choszczno (długopisy, ołówki, linijki, breloki i inne wyroby z drewna), które wykorzystujemy podczas losowań przez dzieci nagród. Nadleśnictwo Choszczno zakupiło również kiełbasę na ognisko (70 sztuk).

 

 

Dalsze zajęcia przeprowadzili nasi kolejni Goście, Pani Monika Garbiak wraz ze swoim kolegą z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.
Pani Monika przeprowadziła zajęcia odnoszące się m. in. do bezpieczeństwa nad wodą, o konsekwencjach nieprzemyślanych zabaw i wiele innych zagadnień. Tutaj dzieci również wykazały się dużą wiedzą, np. znajomością numerów alarmowych, etapach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Grupa została uświadomiona, że nie należy bać się Policji.
Dzieci zostały obdarowane przez Policjantów gadżetami w postaci odblasków, zeszytów, bransoletek. 

 

Po zakończeniu zajęć przeprowadzonych przez naszych Gości, przystąpiliśmy do naszego programu. Dzieci wzięły udział w zagadkach, pytaniach z wiedzy o lesie, zwierzętach, przeciąganiu liny. Dzieci losowały nagrody, które ufundowało nam Nadleśnictwo Choszczno (wyszczególniłem je wyżej), Pani Irena Piątek z Najtańszych Ubezpieczeń (opaski odblaskowe, długopisy i inne). Po konkursach przystąpiliśmy do budowy szałasu, takiego większego. Udało się nam go zacząć, natomiast dokończą budowę inne grupy, gdyż zabrakło czasu. 

 

Na koniec dzieci otrzymały ode mnie pamiątkowe dyplomy i medale, które wykonał GRAFIT – agencja reklamy Maksym Baczyński:

Dzisiaj (środa, 17 lipiec) odwiedziła nas grupa dzieci z Klubów Kultury: Objezierze, Żeńsko i Przybysław, a zajęcia poprowadził ze mną Kamil z ekipy „Kroniki włóczykija”: https://www.youtube.com/channel/UCUNlPry2u7TGNaBtmAnSPFA/featured ale artykuł i fotorelację z dzisiejszej imprezy opublikuję jutro.
W dniu jutrzejszym w obozowisku Chełpa gościć będziemy grupy z Klubów Kultury: Granowo i Kaszewo.

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii.

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *