Zielone Przygody z Ancymonkiem.

Pragnę poinformować, że DAN-HUNT Daniel Pawłowski – organizacja imprez plenerowych dołączył do współpracy z „Ancymonek – Niepubliczny Żłobek i Przedszkole w Choszcznie” w ramach akcji „Projekt Las” przy współpracy z Nadleśnictwem Choszczno.

Ancymonek swój „Projekt Las” organizuje już od trzech miesięcy. Otwierając ostatnio skrzynkę mailową bardzo ucieszyła mnie wiadomość od Pani Dyrektor Agnieszki Błoch, która wyraziła chęć współpracy z DAN-HUNT przy tak wspaniałym projekcie. 

„Projekt Las” – jak wspomniałem wcześniej – Ancymonek prowadzi już od trzech miesięcy. Polega on na wyjazdach raz na dwa tygodnie do lasu, gdzie dzieci mają okazję do spontanicznego rozwoju w zdrowym i naturalnym otoczeniu. 

Pani Agnieszka pięknie ujęła „Projekt Las” w swoich słowach skierowanych do mnie w jednym z maili, które po prostu pozwolę sobie zacytować: „Nasz projekt ma swoje korzenie w koncepcji funkcjonowania leśnych przedszkoli. Wierzymy w to, że LAS i przede wszystkim możliwość spontanicznego rozwoju dzieci ma niezwykły wpływ na osobowość, światopogląd, umiejętności oraz przede wszystkim zdrowie naszych dzieci” z czym w pełni się zgadzam i jak najbardziej popieram.

To właśnie zajęcia w plenerze, na łonie natury dają nam i naszym dzieciom najwięcej korzyści. 

Wiadomość o współpracy sprawiła mi ogromną radość, ponieważ zależy mi na współpracy z osobami, które chcą edukować dzieci od najmłodszych lat bazując na otaczającej nas przyrodzie, zwierzętach zamieszkujących nasze lasy, rosnących w naszych lasach drzewach, roślinach. Prawda jest taka, że dzieci teraz ze szkół wynoszą więcej o zwierzętach Afryki, niż o gatunkach zamieszkujących nasze lasy. Dlatego należy wspierać tak wspaniałe projekty i dążyć do tego, by taka edukacja z roku na rok bardziej się rozszerzała.

Pierwsze zajęcia z moim udziałem odbędą się już 12 lipca 2018 r. na terenie pola biwakowego w Chełpie (Nadleśnictwo Choszczno) i z pewnością nie zabraknie artykułu ze zdjęciami.

Podczas zajęć nie zabraknie nauki rozpalania ogniska i m. in. nauki budowy szałasu.

Prawdopodobnie odwiedzi nas ekipa z „Kronik włóczykija”, która podzieli się z nami swoją survivalową i bushcraftową pasją.
Nie znacie?
Koniecznie zajrzyjcie na ich kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCUNlPry2u7TGNaBtmAnSPFA/featured
oraz odwiedźcie profil na Facebook’u:
https://www.facebook.com/outsiderpoland/.

Poniżej przedstawiam kilka fotografii z poprzednich zajęć terenowych, a w lepszej rozdzielczości zobaczcie w galerii:
  
 
 

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *