Zielone Przygody i kolejne grupy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie.

Czołem Leśni Ludzie!

Za nami kolejna leśna przygoda, którą dziś doświadczyliśmy z kolejnymi grupami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Dzisiaj pogoda nam dopisała, więc nasze zajęcia mogliśmy ponownie kontynuować w obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy tradycyjnie od rozgrzania się przy ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek.

 

Po posiłku przystąpiliśmy do zajęć, gdzie przy ognisku zrobiliśmy pogadankę o lesie, zwierzętach, drzewach i roślinności. Przypomnieliśmy sobie również zasady odpowiedniego zachowania się w lesie i o odpowiednim użytkowaniu z lasu. Tutaj trzeba podkreślić, że dzieci mają bardzo dużą wiedzę nt. lasu i przyrody, co mnie naprawdę ucieszyło, bo mogliśmy porozmawiać sobie „szerzej” np. o zwierzętach. 

Po teoretycznej pogadance przeszliśmy do praktyki udając się na edukacyjny spacer w okoliczny las, gdzie nasi mili uczestnicy na żywo obserwowały rosnące gatunki drzew, krzewów, roślin. Podczas spaceru grupy wzbogaciły swoją wiedzę odnośnie wykorzystywania darów lasu np. w kuchni oraz wiele innych i praktycznych ciekawostek. 

 

Po powrocie do obozowiska, nasi uczestnicy leśnej przygody zabrali się ekspresowo za budowę szałasów, które wyszły bardzo ładnie. Dzieci spisały się na medal!

 

Czas upłynął bardzo szybko, ale za to w miłym towarzystwie i na wesoło, za co bardzo dziękuję! Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii zdjęć.

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *