Zielone Przygody i klasy Vb oraz VIIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.

Czołem Leśni Ludzie!

W miniony wtorek, tradycyjnie w obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno, gościliśmy kolejne grupy uczestników podczas zajęc przyrodniczych i survivalu leśnego. 

Po przywitaniu dwóch klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie, nasze zajęcia rozpoczęliśmy od rozgrzania się przy ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek.

Po posiłku udaliśmy się na spacer edukacyjny, podczas którego nasi słuchacze poznali rosnące w okolicy gatunki drzew i krzewów w jesiennych barwach, zastosowanie leśnych owoców i darów lasu w kuchni, domowej aptece. Zwiedziliśmy okoliczne rozlewiska, a także mieliśmy okazję zobaczyć wykonywaną pracę gospodarczą na terenie leśnictwa, mianowicie przygotowywanie gleby pod nasadzenia młodych drzewek.

 

Po powrocie do obozowiska przystąpiliśmy do krótkiej edukacji o zwierzętach leśnych, następnie do budowy szałasów, które nasi uczestnicy wykonali bardzo ładnie i estetycznie. Był również test „białej rękawiczki”, który przeprowadziła Pani Małgorzata Szemlij. Tutaj trzeba zwrócić uwagę, że wszystkie domki zdały egzamin również pod względem czystości. 

 

Po budowie szałasu przystąpiliśmy do wyposażenia plecaka (EDC – ekwipunek dźwigany codziennie), następnie był czas na gry i zabawy (w szałasach, w grupach, skakanka) i nadszedł czas na zakończenie, podczas którego zostały wręczone pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników na ręce Wychowawczyń, które zostały rozdane w szkole.

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii zdjęć.

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *