Zielone Przygody i klasy 5b oraz 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie.

Czołem Leśni Ludzie!

W środę, dokładnie 10 października 2018 r., mieliśmy kolejne grupy, z którymi przeżyliśmy leśną przygodę w obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno. Była to też świetna okazja do świętowania Dnia Drzewa na łonie natury w ten piekny, słoneczny i jesienny dzień.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od śniadania, a dokładniej pieczenia kiełbasek.

Po jedzeniu przeszliśmy do wyposażenia plecaka, który w skrócie nazywamy EDC (ekwipunek dźwigany codziennie). Nasi uczestnicy zaponali się z moim EDC oraz dowiedzieli się, jakiezastosowania mają poszczególne gadżety, sprzęty. 

Po zapoznaniu się z EDC wybraliśmy się na edukacyjny spacer, podczas którego nasze grupy zapoznały się z podstawowymi gatunkami drzew i krzewów, a także poznały zastosowanie dzikich roślin jadalnych, owoców drzew i krzewów.

Po spacerze przeszliśmy również do dalszych zajęć podczas których uczestnicy nauczyli się metod batonowania, robienia pierzastych patyków, smolnych szczapek. Grupy poznały również zastosowanie naturalnych surowców, jak np. kora brzozy służąca do rozpalania ognia. Korę z brzozy rozpaliliśmy za pomocą krzesiwa. 

Po teoretycznych i praktycznych zajęciach nadszedł czas na zabawę, która polegała na podzieleniu naszych uczestników w grupy, a każda z grup miała za zadanie zbudować prowizoryczne szałasy według własnej koncepcji. Tutaj trzeba podkreślić, że każda z grup spisała się na medal. 

Czas upłynął bardzo szybko i musieliśmy się pożegnać. Natomiast żadna z grup nie wyjechała od nas z pustymi rękoma, ponieważ podarowaliśmy na ręce miłych opiekunek pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone już w klasach.

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii zdjęć.

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *