Zielone Przygody i Ancymonek cz. V

Czołem Leśni Ludzie!

Dziś odbyły się kolejne zajęcia z „Projektu Las” w ramach leśnego przedszkola, które prowadzimy z Niepublicznym Złobkiem i Przedszkolem „Ancymonek” w Choszcznie. 

Po wylosowaniu pomocników i strażników, wylosowaliśmy zadanie. Gdy udaliśmy się do pobliskiego lasu, założyliśmy czerwone wstążki, które wyznaczały granicę, w której dzieci mogły się bezpiecznie poruszać.

 

Zrobiliśmy zbiórkę, podczas której przypomnieliśmy dzieciom dźwięki alarmów i zbiórki, po czym przytąpiliśmy do dalszych zajęć. 

Pierwszym zadaniem było znalezienie przez dzieci ciekawych miejsc w wyznaczonym obozowisku, gdzie później w pociągu dzieci nas do tych miejsc zabrały i o nich opowiadały. 

 

Kolejnym zadaniem było szukanie skarbów. Dzieci musiały znaleźć cztery wyznaczone przez nas rzeczy i włożyć je do pojemników.

 

Po rozłożeniu plandeki i mat do siedzenia, otworzyliśmy skrzynię skarbów i stworzyliśmy własną bajkę. 

Mieliśmy troszkę czasu wolnego, podczas którego dzieci wyszalały się na świeżym powietrzu, na łonie natury, której tak naprawdę nie trzeba daleko szukać, wystarczy się tylko rozejrzeć i „otworzyć” oczy. 

 

Po zabawach udaliśmy się na zbiórkę i zasiedliśmy do wspólnej herbatki przy słodkim ciasteczku, a po chwili oddechu przystąpiliśmy do rytualnego już zadania, tzw. kostki. Jesteście ciekawi co to jest? Zapraszamy na zajęcia! 

 

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii zdjęć, na którą serdecznie Was zapraszam. 

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

2 Comments on “Zielone Przygody i Ancymonek cz. V

    • Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, bo nauka poszła w las! 🙂 Jeszcze sporo przed nami i przed dziećmi, ale wdrożymy się w zmiany na lepsze i będzie tylko lepiej! Kostka … coś pięknego <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *