Zielone Przygody i Ancymonek cz. III

Czołem Leśni Ludzie!

Dziś mieliśmy kolejne zajęcia z grupami dzieci (ZUCHY, WESOŁE BRZDĄCE I ZGRYWUSY) z „Ancymonek – Niepubliczny Żłobek i Przedszkole” z Choszczna w obozowisku Chełpa (miejsce Leśnego Przedszkola) przy Nadleśnictwie Choszczno. 

Pogoda tym razem nas nie rozpieszczała, popadywał deszczyk, ale to żaden problem dla survivalowych dzieci! Po prostu skróciliśmy nieco zajęcia, ale plany, których nie udało się zrealizować w całości dzisiaj, nadrobimy za dwa tygodnie. Tu przypominam, że zajęcia z dziećmi z Ancymonka organizujemy co dwa tygodnie w każdej porze roku w ramach „Projekt Las”. 

Czego dziś nauczyły się dzieci? Dziś miały okazję poznać kilka jadalnych roślin, owoców występujących w okolicach obozowiska, jak np. dzika róża, jeżyny, szczaw i kilka innych. Dzieci nie tylko je poznały, ale również dowiedziały się, jak można wykorzystać leśne owoce, rośliny, co z nich robimy, do czego dodajemy, jak je wykorzystujemy i na co są dobre (czytaj zdrowie i natura). 

Po krótkim spacerze edukacyjnym udaliśmy się do obozowiska, gdzie upiekliśmy nad ogniskiem kiełbaski, które wspólnie zjedliśmy. Dzieci w międzyczasie przystąpiły do zabaw. 

Między posiłkiem dzieci poznały wyposażenie plecaka, który zabieramy na leśne wędrówki, podróże. Zostały zaznajomione z wyposażeniem podręcznej apteczki. 

Za dwa tygodnie, podczas kolejnych zajęć z Leśnym Przedszkolem, przewidujemy poznawanie roślin przy rozlewiskach oraz budowę karmników dla ptaków od podstaw, które dzieci zabiorą do swojego przedszkola, w którym będą karmić ptaki zimą regularnie. 

Więcej zdjęć znajdziecie w zakładce: galeria zdjęć, na którą oczywiście zapraszam.

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *