Zielone Przygody i Ancymonek cz. II

Czołem Leśni Ludzie!

Dziś w obozowisku Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno na terenie Leśnego Przedszkola wraz z Ancymonkiem z Choszczna (Niepubliczny Żłobek i Przedszkole) spotkaliśmy się z dziećmi w ramach zajęć terenowych.

Dzieci poznały kilka tajników z dziedzin bushcraftu, survivalu. Miały okazję zobaczyć, jak posługujemy się krzesiwem, jakich surowców używamy do rozpałki. Zajęcia te poprowadził Kamil Hołówka z mojej ekipy. 

W międzyczasie nad ogniskiem gotowaliśmy kociołek, a dzieci brały udział w różnych zabawach.

 

 

 

Niestety, ale zabrakło czasu na spacer edukacyjny (wina mojego spóźnienia), natomiast nadrobimy to przy najbliższych zajęciach.  

Czy Leśne Przedszkole to dobra forma edukacji? Osobiście uważam, że tak i żałuję, że ja nie miałem możliwości edukować się na łonie natury (teraz to nadrabiam), gdzie dzieci mają okazję do spontanicznego rozwoju. Dodatkowo w większości to one same wybierają zajęcia, w jakich chcą uczestniczyć. Dzieci nie są zmuszane do przymusowych zajęć, co jest o wiele lepsze, niż ciągłe siedzenie w czterech murach i miejski spacerek. Żadne dziecko nie siedzi, sami chcą aktywnie spędzać czas. Jeżeli jakaś tematyka zajęć ich nie interesuje, wówczas wybierają sobie inne zadania, przy których jest edukacja, a zarazem świetna zabawa połączona z odpoczynkiem, świeżym powietrzem, ogniskiem. 

Więcej zdjęć w lepszej rozdzielczości znajdziecie w galerii, do której zapraszam! 

Macie pytania? Chcecie sami spróbować Leśnej Przygody? Zapraszam do kontaktu, komentowania.

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *