Zielone Przygody dołączyły do akcji #zabierz5zlasu

Czołem Leśni Ludzie!

Dan-Hunt Daniel Pawłowski – organizacja imprez plenerowych przyłączył się do akcji „Idziesz do lasu? Zabierz 5!” (#zabierz5zlasu), której źródło możecie znaleźć w serwisie Naturalnie pod linkiem: http://naturalnie.love/idziesz-do-lasu-zabierz-5/

Zasada jest prosta: idziesz do lasu? Zabierz ze sobą 5 śmieci! Czy to dużo? Nie – zaledwie garść, ale garść Twoja i moja potrafią zdziałać cuda i śmieci w lesie będzie znacznie mniej. Każde wyjście w teren (grzybobranie, prace leśne, imprezy, biwaki, zwykły codzienny spacer, przejażdżka rowerem) do niczego nas nie zobowiązuje, ale zawsze możemy zabrać ze sobą te 5 śmieci. Kilka wypadów i możemy być z siebie dumni, że nie naśmieciliśmy i jeszcze zabraliśmy garść ze sobą po brudasach.

Z reguły to leśnicy dbają o porządek w lesie. Ale czy wszystko co w lesie musi spoczywać na ich barkach? Zdecydowanie nie! My również korzystamy z lasów, darów lasu, wypoczywamy w lesie i korona z głowy nam nie spadnie, jak zabierzemy ze sobą kilka śmieci i wyrzucimy tam, gdzie wyrzucone być powinny od razu.

Organizujemy sporo imprez plenerowych na terenach leśnych i za każdym razem przed rozpoczęciem imprezy sprzątamy po brudasach i na koniec imprez sprzątamy po sobie. I uwierzcie mi, że zarówno śmieci brudasów, ani moje nie są ciężkie i lżej nieść mi śmieci, niż pełne butle i opakowania.

Zostałem nominowany do akcji przez Nadleśnictwo Choszczno, a z zadania się wywiązałem, czego dowodem jest zdjęcie (pęknięta miska, folia, słoik, pokrywa od wiadra i puszka po farbie): 

Moim zadaniem jest nominować teraz 5 kolejnych osób, a nominuję:
– Kamil Hołówka – „Kroniki włóczykija”;
– Mateusz Zdanowicz – kamerzysta i fotograf z „Kroniki włóczykija”;
– Hubert Hadyński;
– Krzysztof Kornet;
– Roman Przybylski.

Proszę o wstawienie zdjęć w komentarzach na Facebooku i nominować kolejne 5 osób do akcji. Zdjęcia dołączę również na koniec do tego artykułu poniżej.

#zabierz5zlasu #lasypanstwowe #przyroda #las #natura #czystosc #nadlesnictwochoszczno #wdupiezmiastem #zyjebysiewloczyc #czaswlas #lasydlaludzi #matkanatura #bushcraft #survival #lesneprzedszkole #lesnaprzygoda #lesnakuchnia #gotowaniewplenerze #darylasu #organizacjaimprezplenerowych

Zachęcam do odwiedzin na Facebook’u:
https://www.facebook.com/zieloneprzygodydp/

Pozdrawiam – Darz Bór!
Daniel Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *